Nie często się zdarza, że powstaje tekst o fanowskim wideo. To wideo jest jednak szczególne i warte polecenia.

Rodzina, fani depeche MODE i do tego z Bielawy… postanowili nagrać własną interpretację arcydzieła Antona Corbijna. Nie mieli jednak taki zasobów i środków, aby 4 pory roku zrobić w tydzień. Nie mieli też helikoptera, żeby polecieć na Matterhorn.

Długo czekaliśmy na ten wpis… A to z powodu czasu, który poświęciliśmy na nagrania scen do teledysku. Aby oddać koloryt oryginalnego klipu, postanowiliśmy zimą tego roku poczekać na wiosnę, lato i jesień. Choć nagrywanie poszczególnych scen zajęło nam kilka dni, to, uwzględniając pory roku, całość powstała na przestrzeni ośmiu miesięcy.

Bielawianie
Enjoy The Silence - Bielawianie
Enjoy The Silence – Bielawianie
Enjoy The Silence - Bielawianie
Enjoy The Silence – Bielawianie

Ekipa potraktowała cały projekt dosłownie. W okolicach rodzinnej miejscowości szukali plenerów, które mogły odtworzyć lokacje z oryginalnego teledysku – Bielawa ma wiele pięknych zakątków, uwielbiamy spędzać tu czas, to miejsce nas uspokaja oraz inspiruje. – opisuje na swoim blogu piękniejsza połowa całego przedsięwzięcia.

Zapraszam do obejrzenia teledysku, bo ze wszech miar warto docenić poświęcony czas, zacięcie i poświęcenie w dopięciu tego projektu do końca.

Bielawianie w Enjoy The Silence

Przeczytajcie na blogu bielawianie.blogspot całą historię powstania teledysku.